Громада Дніпра знову отримала велику партію комунальної техніки від уряду Японії. Цього разу в з-поміж спецтехніки помітно виділявся екскаватор для висотних демонтажних операцій. Про «обновку» сповістила мерія Дніпра.
Гусенична машина для на базі екскаватора Komatsu PC390 HRD була добре помітна з-поміж доставлених п'яти одиниць колісних та гусеничних екскаваторів й екскаваторів-навантажувачів. Це один з найрезультативніших демонтажних операціоністів у сегменті 50-тонних машин.
Потужний двигун з потенціалом 202 кВт / 271 к.с. при 1950 об/хв живить гідравлічну насосну станцію, що обслуговує ходову базу та робочі органи - стрілу, навісну атрибутику, а також циліндри зміни нахилу кабіни. Вага машини залежно від вибраної навіски може коливатися від 45,7 до 61,8 тони.
У комплекті до 24-метрової стріли йдуть масивні гідравлічні ножиці Rotar Ramplifier, що легко перекушують бетонні плити перекриття, маршові сходи, не кажучи вже про чавунні батареї, труби та дрібну арматуру.
Також передано гусеничні екскаватори Hitachi Zaxis 210 LCH, фронтальний навантажувач Komatsu WA320, опис яких ми вже неодноразово подавали, в т.ч. у відображенні постачань уряду Японії та японського агентства міжнародного співробітництва JICA.
Вся отримана техніка буде уведена в експлуатацію для розбору завалів, що сталися від ворожих атак на місто. Адже після обстрілів в обласному центрі побільшало об'єктів демонтажу та утворилося багато будівельного сміття, яке потрібно вивозити та рециклінгувати.
Прийшла нова техніка і в громади області, про що сповістила ОВА Дніпропетровщини. Для своєчасної підготовки міст і сіл до зими обласним коштом закуплено навантажувачі, екскаватори та автокрани. Загалом придбано і передано на місця 15 одиниць комунальної техніки.
Громади вже починають вводити новенькі машини в роботу. В основному це ремонт водо- і тепломережі, впорядкування доріг, будівництво сховищ тощо. На тих територіях, що потерпають від ворожих атак, техніка буде залучена для ліквідації їх наслідків.
«Наша громада постійно потерпає від обстрілів. Побита комунальна техніка. Потерпає приватний сектор. Після ударів потрібно оперативно ліквідовувати наслідки, прибирати будівельне сміття. Тому отриманий трактор-навантажувач стане в пригоді», - поділився голова Червоногригорівської селищної ради Максим Прокопенко.
Також в громади для підприємств водо- і теплопостачання передано 48 генераторів різної потужності. Завдяки міжнародним партнерам, коштом яких придбано ці енергоустановки, а також теплові гармати й масляні обігрівачі для закладів освіти та медицини, об'єкти соціальної сфери продовжать роботу навіть в умовах відсутності світла.