Як переробляють акумулятори електромобілів на американському заводі Li-Cycle

З розвитком світового ринку електромобілів виникає проблема утилізації відпрацьованих акумуляторних блоків. Однією з найвідоміших фірм, що працюють у цьому напрямі, являється американська Li-Cycle.

Заснована в 2016 році, вона володіє чотирма підприємствами в Північній Америці, які переробляють 51 000 тонн матеріалів для літій-іонних батарей на рік. До кінця 2023 року Li-Cycle планує запустити у Німеччині великий хаб, розрахований на переробку до 35 000 тонн «чорної маси» на рік.

Літій, кобальт, мідь та нікель, які містяться у батареях, можуть бути перероблені нескінченну кількість разів. Як відбувається процес переробки на заводі Li-Cycle показав у своєму відео YouTube-блогер JerryRigEverything.

Для цього використовується запатентоване рішення на водній основі. Воно полягає не у плавленні батареї, а у поділі на складові: алюміній, мідь, пластикові відходи та «чорну масу». Остання містить літій, нікель та кобальт і саме вона використовується для виробництва нових літій-іонних акумуляторів. Власне, Li-Cycle «замикає петлю» життєвого циклу літій-іонної батареї.

За заявою компанії, її завод в Аризоні здатен переробляти 18 тисяч тонн літій-іонних акумуляторів на рік. Як стверджується, переробці підлягають 95% матеріалів батареї.

Источник: Autogeek
Фото: InsideEVs
25.08.2023
#технології