Volkswagen продає свій завод у РФ місцевому автодилеру

Урядова комісія РФ з контролю за здійсненням іноземних інвестицій схвалила продаж заводу Volkswagen під Калугою місцевому автодилерському холдингу «Авілон». Про це пишуть «Ведомости» з посиланням на два джерела, знайомі з рішенням дорадчого органу.

За словами співрозмовників газети, вартість угоди, що готується, їм не відома.

«Ведомости» надіслали запитання до прес-служби уряду РФ. Представник «Авілона» переадресував запитання в Volkswagen, де від коментарів відмовилися. Так само вчинив і представник Мінпромторгу РФ.

«Як основних претендентів на завод німецького концерну джерела «Ведомостей» на початку березня 2023 р. називали «Авілон» і АФК «Система» і пояснювали, що автодилер є пріоритетним варіантом. Вони зазначали, що продаж активу має бути погоджений урядовою комісією з іноземних інвестицій», - йдеться у статті.

Але 17 березня Арбітражний суд Нижегородської області заарештував майно Volkswagen AG в Росії за позовом групи ГАЗ про стягнення з німецького автоконцерну 15,6 млрд руб.

«Позов було подано через дострокове розірвання угоди сторін про контрактне складання німецьких машин на майданчику групи ГАЗ у Нижньому Новгороді. Цю угоду було припинено в серпні 2022 року - на три роки раніше терміну - через набрання чинності санкцій Мінфіну США проти російської компанії.

Співрозмовники «Ведомостей», знайомі з перебігом процесу, пов'язували позов ГАЗу з наміром зупинити саме процес продажу калузького майданчика Volkswagen. За словами двох із них, на актив, крім «Авілона» і АФК, міг претендувати ще австрійський бізнесмен Зігфрід Вольф, який у 2010-2020 роках очолював раду директорів групи ГАЗ. Але що саме Вольф може робити з активами Volkswagen у Росії, співрозмовникам «Ведомостей» не було відомо», - пише газета.

Представник «Фольксваген груп рус» (російська структура Volkswagen AG) тоді говорив, що компанія здивована отриманням позову на цьому етапі. Він зазначав, що Volkswagen подає заявку на схвалення російськими держорганами продажу своїх часток у «ФГР», включно із заводом у Калузі з понад 4000 співробітників, російському інвестору, який заслуговує на довіру. Співрозмовник сподівався, що позов не призведе до затримки угоди.

3 квітня суд зняв арешт на об'єкти нерухомого та рухомого майна «ФГР». Через тиждень ГАЗ подав новий позов до Volkswagen - уже на 28,4 млрд руб. Але і в цьому випадку суд відмовив у вжитті забезпечувальних заходів, включно з арештом майна.

Завод Volkswagen у технопарку «Грабцево» під Калугою було запущено в режимі великовузлового складання в 2007 році.

Через два роки він перейшов на випуск автомобілів за повним циклом, що охоплює зварювання, фарбування і складання. Підприємство може випускати до 225 000 машин на рік.

Источник: Економічна правда
21.04.2023
#volkswagen