Учені знайшли несподіваний спосіб змусити водіїв не відволікатися на смартфон за кермом

Нове дослідження, проведене вченими з Медичної школи Перельмана при Університеті Пенсільванії, показало, що гейміфікація може значно знизити використання мобільних телефонів за кермом.

Водії, які брали участь у дослідженні, могли заробляти бали за скорочення використання мобільних телефонів і змагатися в щотижневій таблиці лідерів. У результаті було зафіксовано зниження використання мобільних телефонів під час водіння на 28%. Ця звичка зберігалася навіть після завершення втручання і припинення ігор.

Щорічно в США відволікання уваги за кермом стає причиною майже 1 мільйона аварій. Дослідження показало, що подібні заходи можуть допомогти зменшити це число. Провідний автор дослідження, Джеффрі Еберт, наголосив, що надання водіям інструментів і зворотного зв'язку може призвести до значного скорочення використання телефонів за кермом.

Раніше Еберт і його колеги виявили, що щотижневий зворотний зв'язок і грошове стимулювання можуть скоротити використання телефонів на 21%. Однак це скорочення зменшувалося з часом. У новому дослідженні вони вирішили спростити формування хороших звичок і заохочувати водіїв за поступові поліпшення.

Дослідження проводилося серед клієнтів програми добровільного страхування Progressive Insurance, які погоджувалися встановити додаток для моніторингу водіння. Група, що об'єднала найбільшу кількість втручань, досягла скорочення часу використання телефонів на 28%. Навіть після закінчення гри зниження зберігалося на рівні 16%.

Ці результати показують, що багато людей хочуть стати безпечнішими водіями, і такі втручання можуть допомогти їм виробити стійкі корисні звички. Програми автострахування, засновані на поведінці, можуть швидко масштабувати такі втручання, покращуючи безпеку на дорогах.

Еберт і його колеги вважають, що такі поведінкові втручання можуть допомогти водіям відмовитися від ризикованої поведінки за кермом. Тепер дослідники вивчають, чи можуть ці результати поширюватися на інші звички безпечного водіння, такі як використання пасків безпеки або дотримання безпечної швидкості.

Источник: NV.UA
30.07.2024
#тести