На вулицях Києва 300 з наявних 750 світлофорних об'єктів можуть працювати автономно. 100 з них тримають заряд понад добу. Про це в ефірі Громадського радіо розповів Дмитро Якубовський, керівник автоматизованої служби керування дорожнім рухом комунального підприємства «Центр організації дорожнього руху».
«Починаючи з 2022 року ми почали закуповувати шафи резервного живлення, які підтримують роботу світлофорних об'єктів до 24 годин - добу. При цьому, час заряду таких батарей з моменту повного розряду складає до 5 годин. На сьогодні, вони показали свою ефективність. Уже встановлено на вулицях міста понад 100 таких шафе резервного живлення, якими заживлені світлофорні об'єкти. І вони досить ефективно працюють», - розповів Дмитро Якубовський.
За словами експерта, у столиці вже понад 300 світлофорів забезпечені резервним живленням. Понад 100 об'єктів тримають заряд цілу добу. Комунальне підприємство планує і надалі закуповувати та встановлювати такі шафи резервного живлення.
Наразі шафи резервного живлення встановлені на вулицях та перехрестях із найбільшим трафіком у місті.
«Це складні перехрестя з високими транспортно-пішохідними потоками, такі як Європейська площа, Керченська площа, Харківська площа, площа Перемоги. Такі великі об'єкти», - поділився Дмитро Якубовськиий.
Як пояснив керівник автоматизованої служби керування дорожнім рухом, комунальне підприємтсов розглядало варіант встановлення сонячних панелей до світлофорів. Проте вони не є ефективними, особливо в умовах міста і щільної забудови. Крім того, бажану ефективність такі панелі не можуть дати і в осінньо-зимовий період.
«Також необхідно врахувати їх обслуговування, очищення від снігу і так далі. Ми не впевнені в тому, що вони автономно забезпечуватимуть роботу світлофору», - розповів Дмитро Якубовський.
Також експерт вважає, що підключити світлофорні об'єкти до критичної інфраструктури міста - це складне, дороговартісне та тривале завдання. Враховуючи кількість світлофорів у столиці, таке під'єднання мало би тривати багато років.
«У нас 750 понад світлофорних об'єктів по місту. Це буде дороговартісно. І враховуючи темпи реконструкції чи будівництва світлофорних об'єктів, які в нас на сьогодні є, це займе не рік і не два, а багато більше», - пояснив Дмитро Якубовський.