Антипрофспілкова позиція Tesla, порушення прав людини в її ланцюжку постачання та підтримка генеральним директором Ілоном Маском ультраправих світових лідерів вказують на те, що Tesla впливає на підрив демократичних цінностей у світі.
У дослідженні, присвяченому великим компаніям, які підривають демократію, включили також і Tesla. У новому звіті Tesla була названа однією з груп компаній, які підривають демократію в усьому світі. До виробника електромобілів приєдналися на стіні ганьби Exxonmobil, Amazon, Meta, гірничодобувний гігант Glencore та приватна інвестиційна компанія Blackstone.
Дослідження, проведене Міжнародною конфедерацією профспілок (ITUC), говорить, що Tesla заслужила своє місце в списку неслухняних частково завдяки своїй опозиції профспілок в Америці, Німеччині та Швеції.
МКП також підкреслив особисту опозицію генерального директора Ілона Маска до профспілок за те, що він назвав шведських робітників «божевільними» через страйки проти компанії.
Підтримка Маском правих діячів, таких як Дональд Трамп у США, і відносини з такими лідерами, як Нарендра Моді в Індії та Хав'єр Мілей в Аргентині, також привернули увагу МКП.
Однак, на відміну від ExxonMobil, Tesla не звинувачували у спрямуванні грошей на дослідження, спрямовані на боротьбу зі зміною клімату, або лобіювання проти екологічних законів про навколишнє середовище. Але МКП зазначив, що ланцюги постачання акумуляторів Tesla залежать від нікелевих компаній, які підривають стандарти консультацій з індонезійськими громадами та спричиняють швидке вирубування лісів і забруднення води.