«Ланоси» та «Сенси» настільки масові автомобілі, що здаються тривіальними та вивченими до останньої гайки, але насправді їм є чим здивувати своїх власників. Експерти Avto.pro розповідають про одну маловідому функцію і одну приховану настройку мегапопулярних моделей.
Розшифрування коду несправності
Сигнал Check Engine з'являється за будь-якої несправності або навіть просто так. Щоб з'ясувати, що з автомобілем, треба їхати на СТО та платити за діагностику. Або скористатися спеціальною lanos-фішкою (для Sens не підходить).
1. Біля педального вузла в салоні шматочком дроту замкніть контакти A і B.
2. Увімкніть запалювання, не запускаючи двигун.
3. Підрахуйте скільки разів блимає індикатор Check Engine:
- одне швидке включення, потім двічі швидко, після чого пауза - контрольний код «12», який свідчить, що це системи працюють нормально;
- код «12», а потім «33» (три швидкі спалахи двічі поспіль), після чого знову «12» - несправність паливного насоса.
- код «12», потім код «53» (п'ять спалахів, потім три), код «12» - несправний імобілайзер.
Усі Інші коди є у відкритому доступі до інтернету.
Не лякайтеся, коли під час діагностики увімкнеться вентилятор, муфти кондиціонера, спрацює регулятор холостого ходу. Системи перевіряють себе щоб видати точну інформацію про стан.
Регулювання роботи двірників
На багатьох автомобілях є кнопка налаштування на важелі включення двірників, що дозволяє змінити час між спрацюваннями щітки. Однак у Lanos і Sens такого немає, і багато власників роками залишаються у впевненості, що їхній автомобіль просто позбавлений цієї зручної настройки. Насправді виробник передбачив таку можливість, але оформив її не дуже очевидно. Проміжки в роботі склоочисників можна виставити будь-які, це робиться дуже швидко і просто, але незвичним способом.
1. Увімкніть двірники у режим проміжного спрацювання.
2. Легко натисніть на себе, через потрібний проміжок натисніть ще раз.
Система запам'ятає проміжок між натисканнями та працюватиме, враховучи його. Щоб скинути параметр, натисніть важіль одноразово. Механізм повернеться до роботи «за замовчуванням» із помахом кожні 45 секунд.