Пересувний автономний РЕБ виходить на непомітне чергування

У Тернопільському професійному коледжі з посиленою військовою та фізичною підготовкою показ нового роботизованого комплексу «Плющ» відбувся за два тижні до його офіційної прем'єри.

Вітчизняний виробник наземних роботизованих комплексів НРК «МУРАХА» показав студентам «Плюща» виправдано, оскільки коледж першим в Україні розпочав готувати фахівців за спеціальністю «Оператор дистанційно керованих апаратів». Про це повідомляється на сторінці розробників у Facebook.

Таким чином викладачі, майстри виробничого навчання, студенти задовго до презентації першими в Україні ознайомилися з вітчизняною розробкою. А 2 лютого розробники офіційно представили свою новинку - автономну мобільну платформу з висувною щоглою під назвою «Плющ».

«Варіантів застосування багато, але наразі виокремлюємо два ключові та, як не дивно, протилежні операційні місії. З одного боку - це автономний ретранслятор для забезпечення стабільного зв'язку у важкодоступних районах, а з іншого - РЕБ-станція для створення ефективних перешкод для зв'язку ворога», - йдеться у іншій публікації.

В номенклатурній лінійці виробника це вже третя роботизована модель після логістично-евакуаційного транспортера «Мураха» та мобільної вогневої точки «Богомол» з бойовим модулем кулемета 12,7 мм.

Гусенична ходова на базі «Мурахи» робить цю малогабаритну машину (2470 x 1222 x 1310 мм) всюдихідною та малопомітною у складках місцевості. Працює практично безшумно.

Транспортер разом надбудовою телескопічної щогли важить 775 кг і має 40-кілометровий запас ходу на одній зарядці. Пересіченою місцевістю їде зі швидкістю 9 км/год.

В операційному режимі час розгортання комплексу з виведенням щогли на висоту 9,5 метра не перевищує 80 секунд, а для згортання потрібно всього 60 секунд. Це дозволяє легко зніматися з місця, маневрувати та передислоковуватися на іншу заздалегідь підібрану позицію і вже відтіля працювати в заданому режимі.

Источник: 24tv.ua
Фото: Роботизовані Комплекси
04.02.2025
#Чп