Виробничники німецької фірми Rheinmetall презентували броньовану тактичну машину розмінування Keiler Next Generation (NG).
Як інформує офіційний портал компанії-виробника, на військовому полігоні в німецькому Бергені представники цієї добре відомої, зокрема, й у ЗСУ фірми провели практичну демонстрацію можливостей своєї нової високозахищеної броньованої машини розмінування Keiler NG, передає АрміяInform.
На заході були присутні понад 100 військових та представників оборонної промисловості з різних країн. Keiler NG розмінував ділянку зі швидкістю до 250 метрів за хвилину.
Keiler NG, що означає «дикий кабан», заснований на шасі броньованої інженерної машини Kodiak, а отже, належить до сімейства танків Leopard 2. Таке застосування відомої платформи дає змогу зменшити логістичні витрати.
Головний інструмент машини - мінний плуг Pearson завширшки понад 4 метри та зі швидкістю проходження 250 метрів за хвилину на рихлому ґрунті. Машина оснащена і системою дистанційного розмінування Plofadder від підрозділу Rheinmetall з ПАР Denel Munition, яка працює аналогічно MICLIC. Вона дозволяє робити проходи завдовжки 160 метрів та завширшки 9 метрів.
Як зазначили дослідники оборонного ринку з ІКК Defense Express, важливою особливістю машини є можливість її перетворення на дистанційно керований дрон.
Цікавою особливістю є можливість швидкого переобладнання машини: замість плуга може бути встановлений бульдозерний відвал, що дає Keiler NG додаткові можливості щодо розчищення протитанкових перешкод, засипання траншей і створення укріплень.
Оглядачі з порталу European Security and Defence пишуть, що особливу увагу привернула демонстрація системи детонуючого шнура Plofadder, розробленої компанією Rheinmetall Denel Munition. Дві системи Plofadder на одному Keiler NG можуть ефективно справлятися навіть із глибокими мінними загородженнями.
За даними Rheinmetall, Plofadder забезпечує знищення 90-95% мін уздовж шляху, тоді як ті, що залишилися, будуть деградовані. Після запуску Keiler NG просуватиметься шляхом, проорюючи місцевість, розм'якшену вибухом.
Keiler NG також оснащена пристроєм дублюючої магнітної сигнатури для підриву мін другого покоління перед плугом, що значно підвищує безпеку розмінування.
Для позначення безпечної території позаду машини вмонтована система розмітки Pearson Pathfinder Clear Lane Marking System. Вона встановлює спеціальні вимпели, видимі і вночі, і вдень, у міру просування машини. Вибухові заряди Rheinmetall Denel Munitions розміщуються у верхній задній частині корпусу.
У центрі корпусу встановлено інженерний кран із гідравлічним приводом. Він може використовуватися, зокрема, для швидкої заміни протимінного плуга на бульдозерний відвал, і в разі необхідності усувати будь-яку перешкоду. Для дистанційного спрацьовування електронних мін машина застосовує спеціальний магнітний комплекс.
Попри вагу в 63 тонни, Keiler NG розвиває швидкість у 65 км/год, може долати перешкоди заввишки 90 см, долати ухили у 60% і перетинати траншеї завширшки понад 2,50 м.
Екіпаж Keiler NG налічує дві особи, робочі місця обох вояків розташовані з лівого боку машини.
Для посилення захисту в центрі та з боків машини встановлено додаткове бронювання. На вимогу замовника на машину можуть встановлюватись комплекси активного захисту.
Для самозахисту Keiler NG оснащена системою швидкого маскування ROSY і дистанційно керованою збройовою станцією Natter з кулеметом калібру 12,7 мм. Крім того, концепція машини передбачає можливість дистанційного розгортання та встановлення активного захисту, що робить її максимально адаптивною до різних бойових умов.
Базові характеристики:
- маса - 63 тонни;
- максимальна швидкість - 65 км/год
- мінний плуг Pearson: ширина розмінування - понад 4 метри, швидкість розмінування - до 250 м/хв;
- Система детонуючого шнура Plofadder:
- довжина пролому - до 160 метрів;
- ширина пролому - 9 метрів;
- вбудований кран для встановлення бойової готовності до розмінування і завантаження боєприпасів.
У подальшій перспективі, після проходження всіх випробувань, новий мінний розгороджувач має замінити собою застарілі Keiler, створені на базі танка М48. Також розглядається можливість оснащення його системою активного захисту та складним інтерфейсом для цифрових операцій.