Німецький виробник автомобілів Volkswagen під тиском правозахисників вирішив продати свій завод в китайському Сінцзян-Уйгурському автономному регіоні. Про це повідомляє Bild.
Після численних повідомлень про порушення прав людини автомобільна компанія продала свій суперечливий китайський завод, зазначає видання.
Фабрика з близько 700 співробітниками розташована в Сіньцзяні, де проживає переслідувана владою уйгурська мусульманська меншина. Майже половина з 22 млн жителів провінції - уйгури.
Експерти неодноразово зазначали, що ситуацію з правами людини в регіоні важко зрозуміти, і можна припустити, що люди також змушені були працювати на заводі VW.
У лютому минулого року член правління компанії в Китаї Ральф відвідав завод, після чого заявив, що «немає доказів порушення прав людини на цьому заводі». Втім тиск на компанію ще більше посилився, зокрема, з боку представників парламентів Швеції, Великої Британії, Австралії та Канади.
VW відкрив завод у місті Урумчі, адмінцентрі регіона, спільно з китайською державною компанією SAIC у 2012 році. Німецька компанія була першим виробником автомобілів, який побудував завод у Сіньцзяні. Вартість його сягала 170 мільйонів євро.
Продажі групи VW в Китаї впали на 12 відсотків за перші дев'ять місяців цього року, оскільки моделі китайських виробників стають все більш популярними.
У західних ЗМІ регулярно з'являлися повідомлення про «табори перевиховання» в Сінцзяні, де застосовується примусова праця. Пекін усі подібні закиди відкидає.