Автономні вантажівки почали випускати на дороги з вантажем

Відділ автономних вантажних перевезень Volvo Trucks North America розпочав впроваджувати автономну технологію доставлення вантажів клієнтів: у Техасі компанія DHL Supply Chai уже надає такі транспортні послуги.

Для початку перевізник виконує з вантажами один рейс на тиждень. Транспортна компанія, розробник і замовник збирають дані про продуктивність і оцінюють результативність таких транспортних операцій. Про це пише trucknews.com.

Компанія DHL не випадково стала першим автопарком, що інтегрував новий VAS VNL: система Aurora Driver потрапила в надійні руки. VAS (Volvo Autonomous Solutions) співпрацює з DHL у Техасі, доставляючи вантажі за допомогою традиційних вантажівок, якими керують люди. Це допомогло якомога більше дізнатися про робочий цикл і маршрут.

«Тепер ми підійшли до наступного кроку, де почали впроваджувати автономні системи. Це знаменує собою головну мету, яку ми мали на цей рік, і це почати працювати автономно», - пояснив керівник відділу дорожніх рішень VAS Саско Куклев.

Вантажі забираються на об'єктах клієнтів традиційними вантажівками, а потім доставлятися на автономні термінали, що експлуатуються VAS. Звідти вантаж буде доставлений автономно до іншого автономного вантажного термінала, керованого VAS.

Доставлений до кінцевого пункту призначення вантаж у терміналі знову ж таки перезавантажується на традиційні вантажівки, керовані людиною. По суті, початком і кінцем поставок керуватимуть люди, а велика відстань між ними транспортуватиметься автономно.

Автономне доставлення на великі відстані допомагає оптимізувати перевезення, оскільки це скорочує час на транспортування, що вигідно клієнтам.

Новатори вже не раз розглядали питання, чи турбуються водії з приводу впровадження безпілотних вантажівок. Головний постулат в тому, що автономне водіння не для того, щоб щось забрати у водіїв, а навпаки - щось дати.

Вантажі, які обираються для автономного доставлення, це вантажі на далекі відстані та по пересіченій місцевості. Сьогодні водії хочуть частіше бути вдома, і автономне доставлення допоможе це зробити, в кінцевому підсумку покращивши їхній спосіб життя.

Техас був обраний для перших пілотів автономних вантажних перевезень тому, що нормативна база привітна, а погодні умови ідеальні. Але згаданий вище Саско Куклев вважає, що технологія в кінцевому підсумку буде працювати так само добре в Канаді та інших регіонах, де погода менш передбачувана.

Источник: 24tv.ua
Фото: Volvo
13.12.2024
#volvo#технології#комерційний транспорт