Зменшення фінансування українського бюджету з боку зовнішніх партнерів призводить до необхідності знаходити додаткові кошти всередині країни. Звичайно ж, шляхом підвищення наявних податків чи створення нових.
Зокрема, в рамках поточної програми з МВФ уряд вже до кінця лютого має розробити план підвищення доходів бюджету на 0,5% від ВВП, пишуть в Економічній правді.
«Зараз дійсно обговорюється можливість застосування військового збору з низки об'єктів оподаткування, які мають фіскальний потенціал», - підтвердив голова податкового комітету парламенту Данило Гетманцев.
Водночас він не уточнив, про які саме податки йдеться.
З анонімних джерел в уряді стало відомо, що планується запровадити «додаткове оподаткування у вигляді 0,1% військового збору з прибутку підприємств та доходів ФОПів, 1,5% - від вартості дорогоцінних металів, 30% - від вартості ювелірних виробів, 10% - від вартості рухомого майна. Також прораховуються можливості додаткового оподаткування операцій з нерухомістю», - стверджують джерела в «Економічній правді».
Рухоме майно - це автомобілі, однак які саме і яким чином планують їх обкласти податком, невідомо. Швидше за все мова йде про податок при купівлі нових або вперше зареєстрованих вживаних автомобілів, які ввозяться з-за кордону. Адже попри війну, деякі українці продовжують собі купувати дорогі автомобілі, і народні депутати тут не виключення.
Навряд чи держава зможе обкласти податком операції з купівлі-продажу автомобілів на внутрішньому ринку, адже вона не має механізмів стягування податків залежно від ціни цього товару.